بورس بهتر است یا ارزدیجیتال؟

اینروزها همه درمورد بورس صحبت می کنند. افراد مختلف با مشاغل و تحصیلات مختلف به دنبال کسب درآمد از بازار مالی هستند. پرتکرارترین سوالی که اینروزها از تیم میهن سیگنال پرسیده می شود این است که

بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟

با مقایسه بین این دو بازار مالی برای هر شخص متفاوت و منحصر به فرد است ، اما اگر شما سرمایه قبلی خود را در بورس داشته باشید ، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای ساخت شما یک بودجه است. ما در این مقاله میکوشیم تا مهمترین اختلافات این دو بازار را معرفی کنیم و به ویژگی های آن ، مزایا و معایب هر کدام بپردازیم.

مقایسه اجمالی

در شروع با جدول ساده ای به صورت خیلی خلاصه بازار ارزهای دیجیتال و بورس را مقایسه کنید و در ادامه مقاله توضیح دهید سایر موارد موجود در اردوگاه.

شباهت های بازار بورس و بازار ارز دیجیتال

 • قانون استفاده و تقاضا

عملکرد این دو بازار بر اساس میزان تقویم تعیین می شود. این ویژگی مستقیم به تعداد خریداران است که یک ارز یا یک سهم را خراب می کند وابسته است. افزایش قیمت زمانی که افتتاح شده است که هر خریدار در بازه زمانی متفاوت است بیشتر از خریداران پیش خرید برای خرید یک سهم یا ارز پول بپردازند.

در شرایطی که کسی در زمان معین نیست ، پولی بپردازد یا در بازار سهام در حال حاضر ممکن است باعث شود که مالکیت سهم خود را واگذار کنید ، قیمت را کاهش دهید.

 • ارزش گذاری مبتنی بر ایده

ارز دیجیتال بر اساس ایده شما که در وایت پیپر مربوط به آن نوشته شده است ارزش گذاری می شود و یک سهام در تجارت بین المللی و کار نمی کند متعلق به آن است که هردو به نوعی به ماهیت ایده و استفاده از آن در صنایع مختلف باز است می گردند.

 • قیمت گذاری بر اساس ارزهای فیات

شروع به منظور شما از ارزهای فیات یعنی پول رسمی رأی دادن مثل دلار ، یورو و عرض کنید

در حال حاضر هر دو بازار بر مبنای ارزهای فیات نظریه دلار و یورو قیمت گذاری می شود. بیشتر سرمایه گذاران ارزش سهم یا ارزدیجیتال مورد نظر شما را بر اساس ارزهای فیات اندازه گیری می کنند.

اختلاف بازار بورس و بازار ارز دیجیتال

 • عدم مالکیت

در هنگام سرمایه گذاری چه در بازار بورس و چه در بازار ارزهای دیجیتال در واقع بر اساس ایده آل سرمایه گذاری ، ولی تفاوتی که در بازار وجود دارد ، این است که با ارزشمند شدن سهام یک شرکت ، سرمایه گذاری در سرمایه گذاری در آن شرکت ساخته شده است شده است.

 • دامنه نوسان

در بورس ایران دامنه نوسان خاص 3 یا 5 درصد است ، اما در ارزهای دیجیتال چیزی به نام دامنه نوسان وجود ندارد. بازار ارزهای دیجیتال حداقل 10 برابر سریع تر از بازار بورس عمل می کند و همه چیز تحت تأثیر قرار می گیرد. قیمت ها با سرعت افزایش و کاهش می یابند و میزان نوسان نسبت به بازارهای دیگر خیلی بیشتر است.

 • رانت و سفته بازی

در بازارهای بورس ارزشاً حرف حرف اول را میزند! برای مثال شما در میدان شرکت الکس قرار دارد شعبه جدیدش را به زودی افتتاح کند ؛ شما با تمام سرمایه خود این شرکت را میخرید و بعد از افتتاح با سود بالا آنرا میفروشید. طبیعت تمام شرایط برای سفته بازی آزاد است.

اما در دنیای ارزهای دیجیتال رانت و سفته بازی کمتر دیده می شود. دلیل آن هم بین المللی بودن بازار و عدم کنترل دولت ها و شرکت ها برای ارزهای دیجیتال است.

وارد شدن به تعرفه مالی پرریسک به معنای سود بردن از نوسانات ارزش یک کالا یا خدمت ، بازی صفی نامیده می شود.
 • شرایط ثبت نام

در بورس ایران شما برای دریافت کد بورسی باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و حداقل مدرک دیپلم را داشته باشید. حال آنکه جهت عضویت در صرافی های مشهوری مثل  بایننس   فقط به یک ایمیل نیاز دارید!

 • گزارش عملکرد

رشد بازارهای ارز دیجیتال چندین برابر بورس رسمی کشور هاست. به عنوان نمونه در سال 2014 بورس زیمباوه با 1200 درصد رشد بهترین عملکرد را در بین بازار سهام داشته است ، این در شرایطی است که در همان سال ارزدیجیتالی به نام ریپل 2800 افزایش قیمت افزایش یافته است.

 • کمبود رقابت

در نهایت از آنجایی که ورود به بازار جدید به بازار ارزهای دیجیتال بسیار آسان تر است ، احتمال دارد که در خارج از ارزهای قدیمی نسبت به کمپانی های قدیمی بسیار بیشتر باشد در حقیقت ، توجیهی برای حضور صدها درجه دیجیتال در صحنه وجود ندارد.

 • ریسک

بازار ارزهای دیجیتال به همان میزان که سود فراوانی نسیب سرمایه گذاران می توانند از طریق ریسک بالاتری استفاده کنند امکان پذیر نیست.

از آنجا که معیارهای ارزشی دیجیتال را به طور معمول شبانه روزی انجام می دهد ممکن است دربازه کوتاهی نوسان های شدیدی رخ بدهد. به عنوان نمونه در دسامبر ۲۰۱۷ قیمت بیت کوین از ۲۰۰۰۰ دلار فراتر رفت اما در مارس ۲۰۱۸ تا ۸۵۰۰ دلار سقوط کرد. با توجه به نرخ مصوبی برای ارزهای دیجیتال وجود ندارد ، سرمایه گذاری ریسک در ارزهای دیجیتال بیشتر است.

یادتان باشد هیچ چیزی برای اندازه گیری سلامتی مهم نیست!
 • ساعت کار

انواع مختلف بورس را مشخص می کند. ذر ایران ساعت رسمی بورس ۹ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر روزهای کاری است و پنجشنبه تعبیر است. اما در ارزهای دیجیتال ساعت خاص وجود ندارد و صرافی ها را به صورت 24 ساعت کامل می کند هفته گذشته قبول نمی کند وجود داشته باشد.

 • تأثیر اخبار و تحلیل ها

در بازارهای بورس بیش از هرچیز اخبار و حوادث آن شرکت موثر است. درست برعکس ارزهای دیجیتال که بیشتر از تحلیل تحلیل های فاندامنتال با تحلیل تکنیکال سرپنجه میزنند.
شما در بورس باید بیشتر از علم تکنیکال ، اخبار را ببینید ، در شبکه های اجتماعی برای دنبال کردن شرکت در مورد نظر شما و با هم سرمایه گذارانتان مشارکت کنید
اما در بازار ارزهای دیجیتال باید علم تحلیل تکنیکال را بیاموزید و با منطق آینده روند قیمتی یک سهم را پیشبینی کنید.

به شما توصیه می کنید تازه ترین  تحلیل تکنیکال  ارزهای دیجیتال را هر روز از سایت و شبکه های اجتماعی میهن سیگنال دنبال کنید.

 • دستکاری در قیمت

بازار بیت کوین برخلاف بازار سهام بسیار مستعد دستکاری است برای زمانی که تعداد زیادی از تریدرها در خرید و فروش یک توکنای جنوبی باعث می شود که نوسانات در بازار وجود داشته باشد و در سایر موارد دیگر که در موارد دیگر ذکر شده است. است ، اما در مورد صرافی های دیگر گزارش شده است. است که این آمار کذب باعث اشتباه افتتاح برخی از سرمایه گذاران تازه وارد می شود.
اگر کسی قصد ورود به این بازار را دارد برای چنین نوساناتی آماده کند.

در بازار بورس در برخی موارد ثبت سفارش کاذب و یا انتشار اخبار غلط در شبکه های اجتماعی صورت می شود که باعث می شود اشتباه از سرمایه گذاران انجام شود. با وجود دستکاری در بازار بورس ، میزان این دستکاری در فضای کریپتو بیشتر است.

 • قانون و تبلیغات تبلیغاتی

چیزی که کاملا واضح است این است که کریپتو هنوز هم با مشکلات خود که قانون گذاری در رأس آن را دستپوشش نرم نرم است. برای نمونه هر زمان که خرید دولت برای خرید ارزهای دیجیتال و یا ICO ها را در کشور اعلام می کند ، قیمت آنها را کاهش می دهد یا زمانی که فیسبوک و گوگل تبلیغات را انجام می دهد با توجه به معیارهای مناسب ، به طور قابل قبول قابل اطمینان است توجه است که کوچک تر می شود.

چنانچه قصد سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را دارید اگر از ضرورت حتی المقدور جلوگیری کنید اگر بایستید اخبار را دنبال کنید و اطلاعات خود را به روز کنید.

ما در مقاله به طور منظم به وضعیت قانونی بودن بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال پرداخت ایمن و شما می پردازید

می توانید با مراجعه به آخرین قوانین ایران در ویژگی های ارزشی دیجیتال دوباره شوید.

سوالات متداول

برای شروع ورود به بازارهای مالی بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟

پاسخ این سوال برای هر کس منحصر به فرد است. اگر برای سود بیشتر ریسک کنید ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید و اگر دنبال حل قانونی در بازار مالی باشید ، بورس ریسک کمتری دارد.

مزایای بورس بیشتر است یا ارز دیجیتال؟

بستر امن برای سرمایه گذاری قانونی مدت طولانی است و نظارت بیشتر است ، اما در ارزهای دیجیتال دامنه نوسان زیاد است و هیچ دولت و سازمانی آن را کنترل نمی کند. همچنین در ارزهای دیجیتال نیز مانند بازار دوطرفه و اهرم وجود دارد که در بورس ایران وجود ندارد.

معایب بورس بیشتر است یا ارز دیجیتال؟

ممکن است از اصلی ترین عیب بورس تحت تأثیر قرار گیرد بیش از حد اخبار داخلی ، دامنه نوسان کم و محدودیت کف سفارشات اشاره کرد. همچنین در ارزهای دیجیتال تجزیه و تحلیل برخی اوقات کم قدرت میشوند و گاهی اوقات دامنه نوسان بیش از حد متضرر شدن سرمایه شما را ادامه می دهد.

بورس تخصصی تر است یا ارزهای دیجیتال؟

قطع برای یک بار تازه کار معامله در بورس ایران آسان تر است. ارزهای دیجیتال با توجه به تازگی و توانایی های مختلفی که برای تازه وارد کردن کمی گیج کننده خواهد بود.

برای ورود به بازارهای مالی از کجا شروع کنم؟

برای ورود به دنیای بورس باید کد سجام و کد بورسی را شروع کنید و شروع به معالجه کنید. سپس با اصول خرید و فروش و نحوه مدیریت سرمایه آشنا شوید. به این منظور ممکن است از سایت  سهام یاب  استفاده کنید.

در دنیای ارزهای دیجیتال شما باید درستی را از فناوری های بلاکچین ، بیتکوین ، کیف پول ارزدیجیتال و مفاهیم اساسی داشته باشید و سپس به تریدینگ بپردازید. برای اینکار میتوانید از سایت  میهن سیگنال  استفاده کنید تا بصورت رایگان آموزش ببینید ، سپس وارد کنید معامله گری شوید.